Blog > Komentarze do wpisu

pasja pieczenia...

Teraz tylko zdjęcie, na zaostrzenie zimowego apetytu. Wieczorem przepis.

Zapraszam :)

 

chleb z siemieniem lnianym

 

Julia Child ma swoją "Pasję gotowania", a ja powinnam chyba ostatnimi czasy zmienić nazwę bloga na "pasja pieczenia". Wydaje się, że w mojej kuchni obecnie nie ma nic poza bułkami, bułeczkami i ciastkami.

Wieczorami zagniatam ciasto, i sprawia mi to przyjemność. Rano wstawiam do piekarnika bułki, ciastka, chleb. Skubię potem ciepłe do porannej kawy, a Córka w śniadaniówce niesie do szkoły porcję dla koleżanek.

O pieczeniu mogła bym rozmawiać godzinami. Moim zachwytom nad wyrastającym ciastem chlebowym nie ma końca. Każdy ruch składanego ciasta uspokaja mnie, a zapach wypełniający dom napawa szczęściem.

Zatęskniliśmy jednak za treściwymi potrawami, rozgrzewającymi, gdy późnojesiennym wieczorem wracamy zmęczeni po pracy. Potrawami na leniwe noce pod kocem, z kubkiem ciepłej herbaty i plasterkiem cytryny. Potrawami przyjemnie zaspokajającymi głód. Gęstymi zupami-krem, do popijania z kubka, ciepłymi gulaszami i bograczami, do podjadania z salaterek z maczanym chlebkiem, do ciepłych pasztecików i gorących bułeczek z wytrawnym nadzieniem.
Zimo, witaj :))

Moja radość pieczenia, powoli zamienia się w radość kucharzenia.

 

 

 

piątek, 09 listopada 2012, morrigan23

Polecane wpisy

Kontakt morrigandor@gmail.com
Top Blogi Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl