Blog > Komentarze do wpisu

Mężczyźni...

   Mężczyźni nieustannie mnie zadziwiają. Kręcą, kłamią, krętaczą.
Rozczarowują.

Gubią się w swoich matactwach. Porzucają. Odchodzą i wracają.


   Znajdujemy włosy "koleżanek" z pracy, paragony sklepowe na dziwne artykuły, tudzież same artefakty ich winy, robiąc pranie wyjmujemy setki drobiazgów związanych z drugim życiem. Wciąż jesteśmy przewrażliwione, widzimy rzeczy, których nie ma, choć mamy namacalne dowody na ich istnienie. Słuchamy wyjaśnień i jesteśmy gotowe w nie wierzyć.

Czy zaufanie można odbudować??

Mężczyźni wciąż mnie zadziwiają. Nie potrafią jednoznacznie odejść. Nie są na tyle odważni, aby powiedzieć prawdę. Przyzwyczajają się do domowych obiadów, kawy podawanej pod nos podczas sesji gier internetowych. Uprzątniętego mieszkania i wyprasowanych koszul.

A my nie dostrzegamy niczego, aż nie potkniemy się o jego winę, aż nie uderzymy się tak mocno, że zabraknie nam tchu, aż nie pokażą się wszystkie gwiazdki i świat usunie spod stóp.

A potem brniemy we wszystko wspólnie, stajemy się współwinne zdrad, kłamstw i oszustw. Wmawiamy sobie, że tylko nam się wydaje. Że jesteśmy przewrażliwione. Bo jak możemy rozsądnie myśleć, manewrując pomiędzy zakupami, wożeniem dziecka do szkoły i na dodatkowe zajęcia, gotowaniem, sprzątaniem i chęcią wykrojenia dla siebie pół godziny. Jak możemy realnie oceniać sytuację, z podkrążonymi ze zmęczenia oczami; jedną ręką wycierając zakatarzony nos naszej latorośli, a drugą wydobywając garnki z czeluści szafki kuchennej.

A ja nie wierzę już w zbiegi okoliczności. Za dużo ich było. Statystyczny limit został wyczerpany. Mężczyźni zdradzają i nie przyznają się do zdrad. Statystycznie. Co drugi. Statystycznie padło na mnie. A ja nie wierzę już w ani jedno słowo. Choćby z jego ust sypało się złoto, nie wierzę, ze jest prawdziwe.

czwartek, 08 listopada 2012, morrigan23

Polecane wpisy

  • Idzie nowe...

    Witam serdecznie wszystkich w nowym roku. Odpowiadając na pytania o brak wpisów - nowa strona bloga jest w trakcie przygotowań i tam zapraszam. http://kobietaw

  • Na Nowy Rok...

    Spokojnych i magicznych Świąt :)) Roku szczytnych celów i spełnionych marzeń. Pewnych obietnic i dobrych Ludzi. Dziękuję Wszystkim za odwiedziny i dobre słowa

  • Kotki....

    Bardzo lubię takie dnie jak dziś. Takie poranki. Zasypało, zawiało śniegiem. Świat wydaje się spokojniejszy, dom bardziej przytulny, poranek milszy. Parzę kawę

Komentarze
jfloryan
2012/11/09 17:28:18
ważne tezy pomiędzy pysznymi przepisami...
Kontakt morrigandor@gmail.com
Top Blogi Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl